NLP nedir?

Beyninizin çalışma düzenini keşfettikçe gelişiminizi engelleyen alışkanlık, düşünce, duygu ve inançları fark ederek sonuca yönelik etkili çözümler üretirsiniz. Son dönemde işletmelerin 

NLP eğitimlerine yönelmesindeki etken katılımcılara kurumsal ve kişisel gelişim döneminde temel araçları kazandırıp somut değişim sağlatmasıdır.İnsanları işbirliği düzenine alıştırıp, bağlılık ve coşku uyandırmaya yardımcı olur. Kişinin duygu ve düşüncelerini kontrol ederek iç dünyasının kontrol elinde tutmasını sağlar. 

Kişinin bilinçaltını harekete geçirerek, kendi gücünü ve kaynaklarını etkin kullanmasını sağlar. Bu doğrultuda organizasyonel dönüşüm ve gelişim projelerinde, üst konumdaki yöneticilere koçlukta ve modelleme projelerinde de çokça kullanılmaktadır. 

 NLP; kişisel gelişimle birlikte kurum anlamında da gerçek nedenleri  görmeyi, zaman kaybetmeden –zamanı etkin kullanarak- karar verebilme yetisini hızlandırıp mantıklı, ulaşabilir, iyi detaylandırılmış hedefler oluşturabilmeyi, etkileyici ve stratejik iletişim kurabilme ve en üst düzeye çıkarmayı böylece doğru mesaj verme; doğru algılama, etkili bakış açısı oluşturma, insan psikolojisine göre ileri düzey hipnotik iletişim kurabilme, performansı ve motivasyonu artırma, ikna ve iletişim yeteneklerini geliştirir.

Sonuç olarak da diğer insanların da performanslarını geliştirmek, kişiliklerini olumlu şekilde değiştirebilmek, iletişim problemlerini ortadan kaldırmak adına uygulayabilecekleri bir model geliştirerek uygulamaya sundular. 

Günümüzdeyse NLP, her düzey ve meslek alanından kişileri mesleki ve bireysel alanda geliştirme özelliği sayesinde kendini tanıma ve geliştirmeye ilgi duyan kişiler ve uluslarası şirketler başta olmak üzere gün geçtikçe daha yoğun bir şekilde ilgi görmekte ve uygulanmaktadır.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki İzmir NLP Eğitimini için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama - antalya nlp - nlp antalya - antalya nlp eğitimleri -

Yorumlar