NLP Eğitimi

Anlama yeteneğimiz ile bilincimizin kapsamı içinde olan bütün algılar, beynimize sinir uçları aracılığı ile ulaşır. Dil ise, gerek düşüncelerimizi denetlemede, gerekse diğer insanlarla iletişimimizde çok önemli bir rol oynamaktadır. Beynimiz, bunların sonucu olarak kişisel tavırlarımızı bir bilgisayar gibi programlayarak hayata geçirir. Her insan, anlama, düşünme, yorumlama ve davranma yeteneği ile mükemmel olma ve gerçekleştirmek istedikleri hedeflerine ulaşma yönünde çaba sarf eder.

NLP, gözlenebilir ve gözlenemeyen davranışlarla sınırlıdır. Görülebilir davranışlarımızın yanı sıra düşünce biçimimizi, yani tüm deneyim ve eylemlerimizi kontrol eden zihinsel süreçleri de içerir.

 İnsanın motivasyonunun tüm yapısıyla ilgilenerek, bir davranışla sonuçlanan düşünce süreçlerini, duygularını ve inançları şekillendirmeye çalışır. Özellikle de başkalarıyla olduğu kadar, kendimizle kurduğumuz iletişimle ilgilidir.

NLP, başarı stratejilerini modellemenin mümkün olduğu önermesinden doğdu. Bir alandaki başarılı kişi modellenerek, en az onun kadar başarılı olmak mümkündür. 

Bu önermenin dayandığı; insan biyolojik bir yapıdır. Ve tüm fonksiyonları, “nörolojik” (sinir sistemsel) süreçlerdir. Hepimiz doğuştan aynı nörolojik formasyona sahip olduğumuza göre, sonuçta başarı ya da başarısızlığı belirleyen, nörolojik yapımızı kullanabilme kapasitemizdir. NLP’nin N’si (Nöro) buna işaret eder.

NLP ye göre, insanlar yaşadıkları hayatı, tüm acısına sıkıntısına karşın anlamlı bulurlar. O yaşam ıstırabına değmektedir. Umut etme ve ıstırap döngüsü yeterince doyurucu bir anlam üretmektedir. Çekilen korkular ve ıstıraplar umudun maliyetidir. Ve çekilmelidir. Ve bu durumda tabi ki değişim isteği doğmayacaktır.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki İzmir NLP Eğitimini için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp tekniklerinlp uzmanı cemal kondu - nlp nedir - izmir nlp nlp izmir nlp eğitimi - hipnoz eğitimi - nlp kitapları - nlp eğitimi nedir - nlp eğitimi indir -

Yorumlar