NLP

Bir bilgisayar ne kadar mükemmel olursa olsun içerisinde bir yazılım yüklü olmadan bir uygulamayı gerçekleştiremez. Mesela sayfa düzeni içermeyen bir yazılım ile, ne kadar ümit etsek de, arzulasak da, istesek de sayfa düzeni yapamayız. Kızmakla, aynı tuşlara tekrar tekrar basmakla da sayfa düzenini sağlayamayız.

Aynı şekilde zihinsel programlamamızı değiştirme cesareti göstermediğimiz sürece yaşamımızda istediğimiz sonuçlara ulaşamayız. NASA'daki bir mühendis, düğmeye bastığında istediği sonucu alamadığı takdirde hemen sorunun nereden kaynaklandığını araştırır. Biz insanlar ise nerede hata yaptığımızı araştırmaktan ziyade suçu düğmeye atıyoruz. 

Yani bizim dışımızdaki şartlara, olaylara ve insanlara yükleniyoruz. Suçlamak, belki kendi zihnimiz içerisinde bizi kurtarıyor, fakat istediğimiz sonuca ulaşamadığımız gerçeğini hiç bir zaman değiştirmiyor.

Değişimi istiyoruz ama yazılımımızı değiştirmeyi düşünmüyoruz hatta cesaret bile etmiyoruz. Bu sebeple değişim zaman zaman bize çok zor geliyor. 

NLP'nin büyücülüğü işte tam da bu noktada gizli. Beynimizin yazılımı olarak adlandırabileceğimiz zihinsel programımızı değiştirdiğimiz ya da kalitesini yükselttiğimiz anda, beynimizin performansında olumlu değişimlere tanık olacaksınız. Düşüncelerimiz, hissettiklerimiz, davranışlarımız ve hayatımız anında değişime uğruyor. NLP'yi insan beyninin yazılım kullanım kılavuzu olarak da tanımlayabiliriz.

Beynimiz tahmin bile edemeyeceğiniz kadar olağanüstü kapasiteye sahip mükemmel bir bilgisayar. Yapmamız gereken şey, onu gelişkin yazılım ile donatmak. Sınırı koyan şey sahip olduğunuz donanım değil, yazılım. 

Biz insanlar yazılımımızda olmayan bir takım programları gerçekleştiremediğimiz için sürekli olarak mazeretler üretiyoruz ve suçlama yoluna gidiyoruz: Yeteneğim yok, beden tipim bunun için uygun değil, kişiliğim bunu başarmaya müsait değil, burcum uygun değil, zekam bu iş için çok fazla/çok az vb.

NLP teknikleri sayesinde, aylarca, yıllarca iyi niyetle uyguladığınız fakat sonuç alamadığınız, ulaşamadığınız amaçlarınıza kesin ve kalıcı bir biçimde kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz.
İstediğiniz şeylere ulaşmanızın her zaman zor mu olması gerekiyor? Karmaşık bir yapıda mı olması gerekiyor? Zihinsel programınız size bunu mu fısıldıyor?

NLP ile sonuca ulaşmak için kendinizi inandırmanız gerekmiyor. Yazılım programınız dahilinde verilen komutların yerine gelmesi için buna inanmış olmanız gerekiyor mu? İnanmak NLP Teknikleriyle hiç gerekli değil, ama bilgisayarı programlamayı ve hangi tuşlara basacağınızı bilmeniz pek tabii gerekli.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki İzmir NLP Eğitimini için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimi ni tıklayabilirsinizBu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama -

Yorumlar