İzmir Nlp Teknikleri

Bebekliğimizden beri zihnimizde oluşturduğumuz olumsuz düşünce kalıplarını, bizi güçsüzleştiren inançları, kötü alışkanlıkları, korkuları veya olaylara verdiğimiz olumsuz tepkileri değiştirmeye yarayan teknikleri içeren bir sistemdir. Bir nevi zihni yeniden programlama çalışması da denebilir.

NLPnin yaratıcılarından Richard Bandler’e göre korkularınız, şüpheleriniz, kafa karışıklığınız, alışkanlıklarınız bunların hepsi düşünme şeklinizin yan ürünleridir. Düşünme şekliniz ise hayatınızda ne hissettiğinizi, nasıl davranacağınızı ve onu nasıl yaşayacağınızı dikte eder.

Bebeklerin sadece iki korkuyla doğduklarını biliyoruz; düşme korkusu ve yüksek seslere duyulan korku. Geri kalan tüm korkular öğrenilmiştir. Bu yüzden eğer korkmayı öğrendiyseniz, korkmamayı da öğrenebilirsiniz. Eğer bir şeyi bir şekilde yapmayı öğrendiyseniz, onu tamamen farklı ve daha iyi bir şekilde yapmayı da öğrenirsiniz. 

Öğrenmek, kişisel özgürlüğe giden yoldur. NLP bunu kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir araçtır.

Hayatımızda bir sorunla karşılaştığımızda, etrafımızdaki herkes bize ne yapmamız gerektiğini söyler. Ama asıl sorun bunu nasıl yapacağımızdır. Kilo vermek için spor yapmamız gerektiğini, az yememiz gerektiğini biliriz; ama bunu nasıl yapacağız? Kötü bir tecrübe yaşayıp acı içine düştüğümüzde bu kadar da kafaya takmamamız gerektiğini biliriz; ama bunu asıl yapacağız? İşte hep bu noktada takılırız. NLP bu noktalarda bize çıkış yolunu gösterir.

NLP bize sunduğu güçlü ve hızlı tekniklerle duygusal durumumuzu değiştirmeyi, daha iyi iletişim kurmayı, istenmeyen alışkanlıklardan ve geçmişin olumsuzluğundan kurtulmayı, iç dünyamızı kontrol etmeyi, kendi kendimizi motive etmeyi ve daha pek çok zihinsel değişimi gerçekleştirmemizi sağlar.

NLP teknikleri koçluk sürecinde, farkındalık ve değişim çalışmalarında sıkça kullanılarak daha etkin ve hızlı sonuç almayı sağlar.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki İzmir NLP Eğitimini için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :zmir nlp kursu - nlp eğitimi izmir - izmir kişisel gelişim eğitimi - nlp teknikleri -

Yorumlar